3ο ΕΠΑΛ ΟΜΙΛΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΟΥ ΑΤΕΙ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

3ο ΕΠΑΛ, ομιλία του προέδρου του τμήματος Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου του ΤΕΙ Θεσσαλίας κου Μιχάλη Σκαρβέλη (29/4/2016). Ο κος Μ. Σκαρβέλης είναι καθηγητής στο τμήμα Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου που βρίσκεται στην Καρδίτσα. Η ομιλία έγινε στο θέατρο του σχολείου και είχε ως κύριο θέμα την ενημέρωση των μαθητών για το συγκεκριμένο τμήμα. Απευθυνόταν κυρίως στους μαθητές της Β΄ τάξης επιπλοποιίας αλλά την παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και οι μαθητές της Β΄ και Γ΄ δομικών έργων, της Β΄ τάξης γραφικών τεχνών και της Β΄ τάξης σχεδιασμού εσωτερικών χώρων. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για τους εργαστηριακούς χώρους της σχολής, τα μαθήματα, την συνεργασία με εργοστάσια ξύλου και την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει στους αποφοίτους. Η ομιλία τελείωσε με ερωτήσεις που έθεσαν οι μαθητές στον κο Σκαρβέλη.

ΝΕΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Σύνδεσμοι

mainlogopedias
 diavgeia web new  logo iep