Συμμετοχή στην Παναττική έκθεση

Συμμετοχή μαθητών του τμήματος Εφαρμοσμένων Τεχνών στην Παναττική έκθεση, με θέμα «Ζωγραφίζουμε για την ειρήνη των λαών και τις ανθρώπινες αξίες», 11-20 Μαΐου 2016

Μαθητές του τμήματος Εφαρμοσμένων Τεχνών, της Α΄ τάξης, του 3ου ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής συμμετείχαν με έργα τους στην ομαδική έκθεση, με θέμα «Ζωγραφίζουμε για την ειρήνη των λαών και τις ανθρώπινες αξίες» που διοργάνωσε η Ένωση Εκπαιδευτικών Εικαστικών Μαθημάτων, με τη συμμετοχή 80 σχολείων της Αττικής, από τις 11 έως τις 20 Μαΐου 2016, στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων «ΜΕΛΙΝΑ» (Ηρακλειδών 66 Α και Θεσσαλονίκης-Θησείο). Την επιμέλεια της παρουσίασης για το 3ο ΕΠΑΛ είχε ο καθηγητής των εικαστικών Μανώλης Τσαγκαράκης. Με το πέρας της έκθεσης, το σχολείο και οι μαθητές έλαβαν τιμητικούς επαίνους συμμετοχής. Η έκθεση με τα έργα των μαθητών,μετά από την προβολή που έδωσε η ΕΡΤ, θα συνεχίσει το ταξίδι της σε πολλές πόλεις της Γαλλίας τον Οκτώβριο του 2016.
AFISA_Eirinis.jpgDSC_0263.jpg