ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ 2015 του 3oυ ΕΠΑΛ της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ

ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ 2015 του 3oυ ΕΠΑΛ της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.

Implementation of Professional Prospectives

Χωρίς τίτλο 1erasmus programme

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: 2015-1-EL01-KA102-013398

Χωρίς τίτλο Χωρίς τίτλο 3 Χωρίς τίτλο 4Χωρίς τίτλο 5   Χωρίς τίτλο 6  Χωρίς τίτλο 7

Χωρίς τίτλο 8Χωρίς τίτλο 9Χωρίς τίτλο 10

Χωρίς τίτλο 11Χωρίς τίτλο 12Χωρίς τίτλο 13

Χωρίς τίτλο 14

• Στην πρώτη δράση του σχεδίου, μία ομάδα δεκαπέντε (15) μαθητών του 3ου ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής, από τις ειδικότητες Τεχνικών Οχημάτων και Γραφικών Τεχνών, με την εποπτεία τριών συνοδών καθηγητών, τοποθετήθηκαν για ένα μήνα σε επιχειρήσεις στη Γρανάδα, σε θέσεις εργασίας σχετικές με το αντικείμενο σπουδών τους. Τη φροντίδα της τοποθέτησής τους ανέλαβε ο Ισπανός εταίρος S.I.C.I. DOMINUS, που υποστήριξε τη δράση.

New Movie 7.Movie SnapshotNew Movie 9.Movie SnapshotNew Movie 8.Movie SnapshotNew Movie 11.Movie Snapshot

New Movie 12.Movie Snapshot New Movie 13.Movie Snapshot New Movie 16.Movie Snapshot New Movie 14.Movie Snapshot

• Στη δεύτερη δράση του σχεδίου συμμετείχαν δεκαπέντε (15) μαθητές του 3ου ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής, από τις ειδικότητες Δομικών Έργων και Γραφικών Τεχνών, με την εποπτεία δύο συνοδών καθηγητών. Οι μαθητές της ειδικότητας των Δομικών Έργων τοποθετήθηκαν για 20 ημέρες σε επιχειρήσεις του τομέα κατασκευών. Ο οργανισμός υποδοχής, Wisamar Bildungsgesellschaft που έχει την έδρα του στην πόλη της Λειψίας στη Γερμανία, ανέλαβε την ευθύνη της τοποθέτησης των μαθητών μας σε συνεργασία με το σύλλογο HausHalten που ασχολείται με την προστασία και τη διατήρηση των υφιστάμενων κτιρίων της Λειψίας. Αντίστοιχα, οι μαθητές της ειδικότητας των Γραφικών Τεχνών εκπαιδεύτηκαν στο σχεδιασμό ιστοσελίδας (webdesign), από έμπειρο εκπαιδευτή (tutor) του Οργανισμού.

New Movie 17.Movie SnapshotNew Movie 18.Movie SnapshotNew Movie 19.Movie Snapshot

New Movie 20.Movie Snapshot New Movie 21.Movie Snapshot New Movie 22.Movie Snapshot New Movie 23.Movie Snapshot

New Movie 24.Movie SnapshotNew Movie 6.Movie SnapshotNew Movie 3.Movie Snapshot