ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ του 3ου ΕΠΑΛ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΔΥΝΑΜΙΚΑ!

Eπίσκεψη στο Μηχανουργείο Ναυπηγείο

Την Τετάρτη 27/09/2017, οι μαθητές της Γ΄ τάξης, της ειδικότητας Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, του 3ου ΕΠΑΛ, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μηχανουργείο - Ναυπηγείο επισκευής πλοίων ‘’ ΑΦΟΙ ΧΡΥΣΑΦΕΛΗ’’ στο Κερατσίνι, στα πλαίσια του μαθήματος Μηχανολογικές Κατασκευές πλοίου, με σκοπό να ενημερωθούν για όλες τις εργασίες που διενεργούνται στο εν λόγω Μηχανουργείο, με συνοδούς καθηγητές τους Κοσκορέλλο Κων/νο & Γεωργακόπουλο Βασίλειο.

Eπίσκεψη στο Μηχανουργείο Ναυπηγείο 3 Eπίσκεψη στο Μηχανουργείο Ναυπηγείο 2
Κατά την διάρκεια της επίσκεψης, έγινε λεπτομερής επίδειξη των σύγχρονων μηχανημάτων και εργαλειομηχανών που διαθέτει το Μηχανουργείο από τους εργαζόμενους. Στους μαθητές προξένησε ιδιαίτερη εντύπωση η καθαριότητα, η ευταξία καθώς και η επιμελής διάταξη των μηχανημάτων-εργαλειομηχανών του Μηχανουργείου.

Eπίσκεψη στο Μηχανουργείο Ναυπηγείο 4 Eπίσκεψη στο Μηχανουργείο Ναυπηγείο 5
Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό του Ναυπηγείου-Μηχανουργείου τους υποδέχθηκαν με ιδιαίτερη χαρά και με μεγάλη προθυμία απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις-απορίες των μαθητών.

ΝΕΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Σύνδεσμοι

mainlogopedias
 diavgeia web new  logo iep