31/1/2018 Επίσκεψη τμημάτων της Γ΄ τάξης του 3ου ΕΠΑΛ στο διυλιστήριο Ασπροπύργου της εταιρείας "Ελληνικά Πετρέλαια Α.Ε."

09

Την Τετάρτη 31/1/2018, τα τμήματα των τομέων Μηχανολογίας, Θερμοϋδραυλικών, Ψυκτικών, Οχημάτων και Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού της Γ΄ τάξης του 3ου ΕΠΑΛ, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο διυλιστήριο Ασπροπύργου της εταιρείας "Ελληνικά Πετρέλαια Α.Ε.".

02    04

Οι μαθητές γνώρισαν τις δραστηριότητες της εταιρείας, ενημερώθηκαν για την κλασματική απόσταξη, τα προϊόντα διύλισης του πετρελαίου και της κατεργασίες που επιτελούνται στο διυλιστήριο και ξεναγήθηκαν μέσα στις εγκαταστάσεις.

05   07

Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγητές κ.κ. Λυσίκατος Παναγιώτης, Ντινιεράκης Σταμάτης, Παπαναγιώτου Δημήτρης και Πριόβολος Βασίλης.

Σύνδεσμοι

mainlogopedias
 diavgeia web new  logo iep
 mainlogopedias