Ανακοινώσεις ΚΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ

Β ΚΥΚΛΟΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΛΕΜΦΙΚΟΥ ΜΑΣΑΖ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΤΑΙ Ο Β΄ ΚΥΚΛΟΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ "ΛΕΜΦΙΚΟ ΜΑΣΑΖ" ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Ο Β΄ ΚΥΚΛΟΣ ΘΑ ΥΛΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ & ΚΥΡΙΑΚΗ 2 - 3 & 9 - 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017 - 10:00 ΜΕ 17:00

ΣΥΝΟΛΟ 32 ΩΡΕΣ

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΩΣ 29/11/2017

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ - ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ

photo lemfiko

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΩΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ/ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ

"Learning Greek as a foreign language – Levels A1 to B2”

We would like to inform you that the Lifelong Learning Centre of Sivitanidios Public School of Trades and Vocations (KEDIVIM2) will provide Greek Lessons for ForeignersLevels A1 to B2.

APPLICATIONS: NOVEMBER 1ST TO NOVEMBER 30TH 2017

• MORNING OR EVENING CLASSES

• IMPLEMENTATION PERIOD PER LEVEL: 150 hours

• COST OF PARTICIPATION: 300 €

• IMPLEMENTATION: 3 hours – Twice a week (6 hours/ week)

Phone numbers: 210.4857672 - 210.4857716 - 210.4857711

Email: kedivim2sdste@gmail.com FAX: 210.4857711

APPLICATION KEDIVIM2 eikona

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΩΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΩΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ/ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΌΤΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΩΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ/ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε Πολίτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης και υπήκοους Τρίτων χωρών, ανεξαρτήτως καταγωγής, από την ηλικία των 17 ετών και άνω, χωρίς διακρίσεις και με βάση την αρχή της ίσης μεταχείρισης, μέσα στο πλαίσιο διασφάλισης της ισότητας των ευκαιριών πρόσβασης και ένταξης στη δια βίου μάθηση. Μετά την επιτυχή ολοκλήρωση του κάθε κύκλου σπουδών θα παρέχεται Βεβαίωση Επιτυχούς Ολοκλήρωσης του Προγράμματος, για το αντίστοιχο επίπεδο παρακολούθησης.Σημειώνεται ότι οι εκπαιδευόμενοι θα είναι κατάλληλα προετοιμασμένοι, ώστε να λαμβάνουν μέρος στις ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας & Θρησκευμάτων.

ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΑ και ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ (εφόσον συγκεντρωθεί ο απαραίτητος αριθμός συμμετεχόντων)

• ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ: 150 ώρες
  • ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ: 3 ώρες – 2 φορές την εβδομάδα (6 ώρες εβδομαδιαίως)

• Οι συμμετέχοντες με αποδεδειγμένα κοινωνικά κριτήρια (ανεργία, πολυτεκνία κλπ) δικαιούνται μειωμένα δίδακτρα.

• Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 210.4857672 – 210.4857716 – 210.4857711

Email: kedivim2sdste@gmail.com

FAX: 210.4857711

"Learning Greek as a foreign language – Levels A1 to B2” We would like to inform you that the Lifelong Learning Centre of Sivitanidios Public School of Trades and Vocations (KEDIVIM2) will provide Greek Lessons for Foreigners – Levels A1 to B2. The duration of the programme will be 150 hours per level and will last about 6 months (6 hours per week – twice a week). The participants will acquire a Certificate of Attendance after having completed each Level. They can also take part (if they are willing to) in the Official Greek Examinitations of the greek – language certification (Greek Ministry of Education, Research and religious affairs). APPLICATIONS: NOVEMBER 1ST TO NOVEMBER 30TH 2017 (SENT BY EMAIL - FAX OR DELIVERED TO THE SECRETARIAT OF KEDIVIM2 151 THESSALONIKIS STR, KALLITHEA STATION, 2nd FLOOR). THE APPLICATIONS MUST BE NECESSARILY ACCOMPANIED BY A COPY OF THE IDENTITY OR PASSPORT DOCUMENT • MORNING OR EVENING CLASSES • IMPLEMENTATION PERIOD PER LEVEL: 150 hours • COST OF PARTICIPATION: 300 € • IMPLEMENTATION: 3 hours – Twice a week (6 hours/ week) Participants with proven social criteria (unemployment, parents of large families, etc.) are entitled to reduced fees. Phone numbers: 210.4857672 - 210.4857716 - 210.4857711 Email: kedivim2sdste@gmail.com FAX: 210.4857711

ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ - ΑΙΤΗΣΕΙΣ

ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

"ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ - ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ"

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΛΕΣΤΕ ΣΤΟ 210.4857672 - 210.4857711

sem xen glosson1

ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΞΕΝΓΛ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ - ΕΠΙΠΕΔΟ Β2

ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ, ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ - ΕΠΙΠΕΔΟ Β2, ΤΟΥ ΚΕΔΙΒΙΜ2 ΣΔΣΤΕ, ΕΙΧΕ 100% ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΔΙΒΙΜ2 ΣΔΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ.

ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΗΜΑΤΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ.