Aνακοινώνονται τα αποτελέσματα επιλογής νέων καταρτιζομένων για το ΙΕΚ Σιβιτανιδείου Σχολής και το έτος κατάρτισης 2020-2021.

Σας ενημερώνουμε ότι οι ΑΙΤΗΣΕΙΣ «ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΩΝ» Α΄ και Γ΄ εξαμήνων για το ΙΕΚ ΣΔΣΤΕ, θα ξεκινήσουν την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/9/2020 έως και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/9/2020 στη Γραμματεία του ΙΕΚ από τις 08.30 -12.30. Θα ακολουθήσουν οι ΕΓΓΡΑΦΕΣ των ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΩΝ.

Για να δείτε την κατάσταση με τους επιτυχόντες νέους καταρτιζόμενους Α εξαμήνουπατήστε εδώ

Για να δείτε την κατάσταση με τους επιτυχόντες νέους καταρτιζόμενους Γ εξαμήνουπατήστε εδώ

Για να δείτε την κατάσταση με τους επιλαχόντες νέους καταρτιζόμενους πατήστε εδώ

Σας ενημερώνουμε ότι ΔΕΝ θα λειτουργήσουν στο Ι.Ε.Κ. της Σ.Δ.Σ.Τ.Ε. κατά το Φθινοπωρινό Εξάμηνο 2020-2021 οι ειδικότητες:

• ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ
  • .
  • ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ

λόγω μη ικανοποιητικής προσέλευσης υποψηφίων καταρτιζομένων.

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω τεχνικών προβλημάτων που παρουσιάστηκαν στο σχολικό δίκτυο το Σαββατοκύριακο 5 και 6 Σεπτεμβρίου δίνεται παράταση στην υποβολή των αιτήσεων για την επιλογή των υποψηφίων καταρτιζομένων αλλά και των εκπαιδευτών του ΙΕΚ Σιβιτανιδείου μέχρι τις 11 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 11:00.

Οι εκπαιδευτές που θέλουν να διορθώσουν ελλείψεις και αβλεψίες στην ήδη υποβληθείσα αίτηση θα μπορέσουν να το πραγματοποιήσουν μετά το τέλος της παράτασης και έως την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 20:00.

Οι αιτήσεις για την επιλογή νέων καταρτιζομένων του ΙΕΚ Σιβιτανιδείου για το έτος κατάρτισης 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά. Οι υποψήφιοι καταρτιζόμενοι αφού κατεβάσουν και συμπληρώσουν την αίτηση επιλογής θα πρέπει να την αποστείλουν ηλεκτρονικά μαζί μα τα απαραίτητα διακιολογητικά (ταυτότητα, απολυτήριο λυκείου, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για πολυτεκνους, ορφανούς και παιδιά μονογονεϊκής οικογένειας, αποδεικτικό πρϋπηρεσίας στην ειδικότητα) στο email : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα το ονοματεπώνυμο τους και την ειδικότητα της πρώτης επιλογής.

Οι υποψήφιοι που επιθυμούν την επιλογή τους θα πρέπει να κάνουν αίτηση από 1-09-2020 εως 10-09-2020.

Το χειμερινό εξάμηνο 2020 – 2021 θα λειτουργήσουν στο Ι.Ε.Κ. της Σιβιτανιδείου σχολής οι παρακάτω ειδικότητες:

• ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΨΥΞΗΣ ΑΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
      • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΡΤΟΠΟΙΟΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ
      • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ
      • ΒΟΗΘΟΣ ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
      • ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ
      • ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΗΓΗΣΕΙΣ
      • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ –ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ (CHEF)
      • ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
      • ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
      • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
      • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΟΤΡΟΝΙΚΗΣ
      • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΦΕΡΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
      • ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
      • ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΛΟΓΙΑΣ
      • ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ
      • ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ
      • ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ
      • ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ,

Για τις ημερομηνίες αιτήσεων εγγραφής και  επανεγγραφής θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση.

Ενημερώνουμε τους υποψήφιους εκπαιδευτές του Ι.Ε.Κ. Σιβιτανιδείου ότι η ηλεκτρονική αίτηση επιλογής γίνεται αποκλειστικά με δική τους ευθύνη σύμφωνα με την προκήρυξη που έχει αναρτηθεί στον ιστότοπο της Σιβιτανιδείου Σχολής. Ως εκ τούτου τυχόν παραλείψεις, αβλεψίες ή λάθη δεν είναι δυνατόν να διορθωθούν μετά την οριστικοποίηση της ηλεκτρονικής αίτησης.

Η Διεύθυνση του Ι.Ε.Κ. της Σιβιτανιδείου Σχολής ενημερώνει τους υποψήφιους καταρτιζόμενους Α' εξαμήνου αλλά και τους καταρτιζόμενους παλαιότερων εξαμήνων ότι τόσο η διαδιακσία αιτήσεων εγγραφών όσο και η διαδικασία επανεγγραφών θα ξεκινήσει μετά την ανακοίνωση του επίσημου χρονοδιαγράμματος κατάρτισης που ανακοινώνεται από το Υπουργείο Παιδείας και αφορά το σύνολο των Δημόσιων Ι.Ε.Κ.

Ως εκ τούτου θα υπάρχει νεότερη ανακοίνωση με τις ακριβείς ημερομηνίες αιτήσεων αμέσως μετά τη δημοσίευση του χρονοδιαγράμματος από το Υπουργείο.

Λόγω των ειδικών συνθηκών εξαιτίας της πανδημίας του κορωναϊου θα ληφθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την ασφάλεια όσων υποβάλουν αίτηση εγγραφής και επανεγγραφής.