Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά οι απόφοιτοι των ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής επιτυγχάνουν ποσοστό άνω του 50% στις Πανελλήνιες εξετάσεις.

Φέτος είχαμε τη χαρά να δούμε 113 από τους συνολικά 211 αποφοίτους (που συμμετείχαν στις Πανελλήνιες εξετάσεις) των τεσσάρων ΕΠΑΛ της Σχολής μας να συνεχίζουν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Από αυτούς οι 61 πέτυχαν την εισαγωγή τους στα ΑΕΙ (Ιατρική Αθηνών, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών κ.α.) ενώ 52 εισήχθησαν στα ΤΕΙ.

Συγχαρητήρια, στους απόφοιτους της Σχολής μας επιτυχόντες και μη, στις οικογένειές τους και στο εκπαιδευτικό προσωπικό της Σχολής μας.

(Για μεγαλύτερη ευκρίνεια πατήστε δεξί κλίκ πάνω στην φωτογραφία επιλέξτε "Άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα" και στο παράθυρο που θα αναδυθεί πατήστε πάνω στην φωτογραφία προκειμένου να μεγενθυθεί)