Ενημερώνουμε τους κηδεμόνες των μαθητών της Σχολής, ότι έχουν ληφθεί όλα τα απαραίτητα μέτρα για την ασφάλεια των παιδιών.

ο Σαββατο 12 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε απολύμανση στους χώρους της Σχολής. Έχει προγραμματιστεί σε συνεργασία με το προσωπικό καθαριότητας της Σχολής ο καθημερινός καθαρισμός των χώρων της Σχολής, τοσο πριν την έναρξη των μαθημάτων, όσο και κατά τη διάρκεια της ημέρας. Υπάρχει επάρκεια σε μάσκες που θα δοθούν στους μαθητές της Σχολής, ενώ υπάρχει επάρκεια και σε αντισηπτικά για κάθε αίθουσα.

Σε απάντηση πολλών αποριών αύριο θα πρέπει να έρθουν στη Σχολή μόνο οι μαθητές της Α τάξης σύμφωνα με την ενημέρωση που έχουν από το ηλεκτρονικό μήνυμα που έλαβαν από τη σχολική τους μονάδα, ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 11:00.

Κλείνοντας η Διοίκηση της Σιβιτανιδείου Σχολής εύχεται στους μαθητές, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο..