Την Τρίτη 15 Μαΐου, το 2ο ΕΠΑ.Λ. Σιβιτανιδείου στα πλαίσια του δεκαημέρου πολιτιστικών εκδηλώσεων, διοργάνωσε Μουσική βραδιά με την συμμετοχή της Φιλαρμονικής του Δήμου Καλλιθέας.

Την βραδιά τίμησαν με την παρουσία τους ο Βουλευτής κος Γιάννης Ανδριανός, ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας κος Γεώργιος Αγγελόπουλος, ο Πρόεδρος της Ε.Ε. κος Γεώργιος Κοτονιάς, η Γενική Διευθύντρια κα Ράνια Καλαντζή, ο τέως Γενικός Διευθυντής της Σιβιτανιδείου κος Μιχαλολιάκος Δημήτριος,ενώ τον Πρωτοσύγκελο της Αρχιεπισκοπής Αθηνών εκπροσώπησε ο πατήρ Δημήτριος - Συμεών Πάλιουρας.

Χαιρετισμό απηύθυνε ο Διευθυντής του 2ου ΕΠΑ.Λ Σιβιτανιδείου κος Χρήστος Κουτουλάκος, ο οποίος αναφέρθηκε στο έργο και την προσφορά του Σιβιτανιδείου Ιδρύματος στην ελληνική κοινωνία.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο της Σχολής