Αναρτήθηκε: 3/2/2020   10:01:21

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου, εορτή των τριών Ιεραρχών, τελέστηκε στον Ιερό ναό Αγίου Βασιλείου της Σιβιτανιδείου Σχολής Θεία Λειτουργία και αρτοκλασία.

Στη Θεία Λειτουργία χοροστάτησε ο θεοφιλέστατος επίσκοπος Ευρίπου Χρυσόστομος εκπρόσωπος του Αρχιεπισκοπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ.κ. Ιερώνυμου, προέδρου της Σιβιτανιδείου Σχολής, και συλλειτούργησε ο θεολόγος της Σχολής πατήρ Ανάργυρος Σιγάλας.

Τη Θεία Λειτουργία παρακολούθησαν, ο Πρόεδρος της Εκτελεστικής Επιστροπής κ. Γεώργιος Κοτονιάς, η Γενική Διευθυντρια κα Ράνια Καλαντζή, Διευθυντές σχολικών μονάδων της Σιβιτανιδείου, η Διευθύντρια του ΙΕΚ Σιβιτανιδείου, εκπαιδευτικοί και μαθητές από όλες τις σχολικές μονάδες καθώς και διοικητικοί υπάλληλοι της Σχολής.